Close

Děti a ušní svíce

Mnoho dětí v současné době trápí chronické rýmy či zahlenění. To, že děti mají mnohem častěji zánět středouší je dáno především jinou anatomií dětského ucha. Protože je dětské středouší jinak uzpůsobeno než středouší dospělého člověka, velmi často se rýmy, či dlouhotrvající zahlenění projeví právě v této oblasti.

Pokud se u dítěte projeví zánět středního ucha, běžný postup je píchnutí bubínku a antibiotika. Pakliže má Vaše dítě záněty středního ucha opakovaně a často, vězte, že opakovaným pícháním bubínku se může natolik porušit, že způsobí nedoslýchavost. Jsem přesvědčena, že celému tomuto procesu můžeme (při dodržení správného postupu!) snadno a bez bolesti předejít použitím ušních svící.

Zásady použití ušních svící u dětí: Vždy pálíme svíce na obou uších – má to několik důvodů – tím prvním je rovnovážné ústrojí, umístěné na rozhraní středního a vnitřního ucha, tím druhým důvodem je určitá propojenost párových orgánů.

Vždy! Vždy! Vždy! použijeme pod svíci ubrousek (viz. fotoseriál na úvodní straně). Nejčastější příčinou, proč lékaři odrazují od ušních svící, bývá jejich nesprávné použití. V mnoha případech se lékařům vůbec nedivím. Dbejte proto prosím daných pokynů a nikdy nepřikládejte svíci přímo na kůži.

Největší potíž při pálení svící menším dětem je jejich neschopnost vydržet tak dlouho v klidu. Svíce hoří asi 3-5 minut, proto velmi doporučuji pokud je to možné, pálit dětem svíce, když spí. Je to pohodlné pro ně i pro Vás! 

Varianta pro případ, kdy si dítě nenechá na ucho ani sáhnout je reflexní bod ucha, který se na ruce nachází na „mozolu“ pod prsteníčkem. 

Výrobek není určen pro děti do tří let.

Více informací jak a kdy ušní svíce u dětí použít naleznete zde.