Close

O svících obecně

Ušní i tělové svíce jsou duté trubičky z bavlněného plátna, napuštěného včelím voskem. Používají se k léčení zánětů, bolestivých stavů, při detoxikaci, cystách, ledvinových či žlučových kamenech aj.

IMG_9782

Ušní svíce jsou kónického tvaru (zúžené, aby se daly vložit do ucha, i když toto není podmínkou – viz. fotonávod), tělové svíce jsou po celé délce stejně široké.

IMG_9807

 

Svíce po přiložení na tělo dokáží léčit v okruhu asi 5 cm, dosah jejich léčivého působení do hloubky závisí na více faktorech. Když přiložíme svíci na nějaký reflexní bod, citliví lidé mohou vnímat jemný tah po celé dráze příslušného orgánu. Také je tah svíce velmi dobře vnímatelný (někdy i v oblasti celého břicha) po přiložení na pupek. U každého člověka je to však různé. Závisí to nejvíce na době trvání daného problému, jeho naléhavosti, ale také na citlivosti člověka. Detoxikační účinky jsou velmi výrazné i když ne tak citelné.

Kde se tyto svíce objevily? Už některé z našich babiček znaly metodu při bolestech ucha stočit noviny do kornoutu, přiložit k uchu a zapálit. Tato metoda je pravděpodobně v různých obměnách velmi stará. Předpokládá se, že ji znali již staří Keltové, kteří používali k zapálení stočenou březovou kůru. Také je v povědomí, že ji znaly některé indiánské kmeny. Protože hořící březová kůra, či noviny jsou docela nebezpečné, vyvinuly se postupem času svíce z plátna naimpregnovaného včelím voskem, které hoří pomaleji a nemají tak nebezpečný plamen. Ty v poslední době zažívají pro své výjimečné účinky velký návrat.

Celý proces je velmi jednoduchý, příjemný, bezbolestný a až překvapivě účinný! Více o použití naleznete v jednotlivých záložkách, fotonávod k použití ušních svící najdete zde.

Napsat komentář