Close

Tělové svíce

Tělové svíce jsou vynikajícím léčebným prostředkem, mnohdy i tam, kde klasická medicína nestačí. Jsou používány odnepaměti a dnes znovu objevujeme jejich kouzlo. Po přiložení hořící svíce k tělu se vytvoří podtlak, který uvolní zablokovanou energii v daném místě. Fyzicky to pocítíme jako zmírnění či odeznění bolesti, zánětu, apod. Aplikace svíce je velmi jemnou léčebnou metodou a pomáhá také startovat vnitřní léčivou energii a samoléčebný proces organismu. Nemá vedlejší účinky, čerpá z vědomostí tisíciletí a dá se používat bez ohledu na věk či pohlaví.

Důkazem poléčení organismu je vevnitř svíce se tvořící bílý prášek či vypadávající kousky vosku. Prášek signalizuje toxiny a nečistoty z těla, kousky vosku léčení většího problému, čím je hrudka vosku tmavší, tím je daný problém starší. Mohou se objevit i červené hrudky signalizující krevní sraženiny, vosk do šediva svědčí o ledvinových či žlučových kamenech. Moje zkušenost je taková, že když je léčené místo čisté a bez potíží, opravdu ze svíce nic nevypadne. Ovšem může se stát, pokud svíci nevyklepnete, že se vosk zachytí na vnitřní stěně a postupně se spálí. Není to tedy rozhodující faktor, který by Vám ukázal nemoc, či její vyléčení. Vždy je nejdůležitější Váš pocit! 

Počet aplikací je víceméně neomezený. Doporučené maximum pro jeden den je 5 svící, ovšem pokud je problém akutní, jako je zánět středouší u dětí, použiji svící i více. Druhá doporučená zásada je – jeden den pálit a druhý den nechat tělu příležitost k samoléčebnému procesu, ale opět je to čistě na Vás, jak Vy sami daný problém cítíte a jak cítíte použití svící. Pokud máte pocit, že je lepší pálit každý den, poslechněte jej.

Kdy tedy svíce použít? Nejlepší a nejčastější použití (i když málo viditelné, či pocítitelné) je při detoxikaci organismu. V takovém případě doporučuji svíce konopné, protože přidané konopí má velmi výrazné detoxikační účinky a samo o sobě je schopno vytahovat z půdy i těžké kovy. Nejlepší čas kdy svíci k detoxikaci použít je po masáži, kdy je celé tělo krásně uvolněné a nejlepším místem na přiložení je pupík, dlaň, ploska nohy (viz. foto) nebo páteř.

Svi-22  Svi-28  Svi-27

Přiložení svíce na páteř je výborné hlavně na krční páteři – obratel C7 (viz. první foto dole) nebo výše prohlubeň těsně u lebky na konci páteře. Tah svíce tak může pročistit páteř po celé její délce.

Svi-26      IMG_8118         IMG_8110

Samozřejmě ale můžeme svíci přiložit na páteři kdekoliv. Osobně (a to doporučuji především ženám) mám dobrou zkušenost s přikládáním v křížové oblasti, která často bývá napjatá a svíce ji může jak prohřát, tak pomoci uvolnit.

Svi-24  Svi-25

 

Kromě detoxikace můžeme svíce použít k léčbě celé řady různých potíží. Například zánětů jako je angína, zánět vaječníků (viz. foto), zánět močového měchýře, bolesti kloubů, zad, zubů, a celé řadě dalších potíží.

Svi-21          Svi-23

Při bolestivých stavech svíce používáme přiložením na místo, které bolí, ať už je to jakákoliv část těla, nebo, pokud známe souvislosti, na reflexní body na noze či ruce. Podrobnější možnosti dalšího využití svící najdete zde.

 

 

Napsat komentář